Świetlica Wiejska Sołectwa Imielno

     Na wjeździe do Imielna, pod dwoma starymi lipami, które od dziecka pamiętają najstarsi mieszkańcy, stoi stary budynek z 1900 roku. Niektórzy mieszkańcy pamiętają to miejsce jako szkołę podstawową (zerówka, pierwsza i druga klasa), jednak obecnie kojarzymy je jako świetlicę wiejską naszego sołectwa, a w miejscu boiska szkolnego - plac zabaw.

Nasza świetlica znajduje się w budynku podzielonym na dwie części. Jedna część to pomieszczenia mieszkalne, a druga to świetlica z pomieszczeniami  przeznaczonymi do spędzania czasu wolnego, rekreacji, rozwijania zainteresowań i integracji lokalnych społeczności. Świetlica to przede wszystkim miejsce spotkań, przeróżnych działań na rzecz rozwoju kultury jak i również edukacji czy rozrywki.

Takie świetlice wiejskie jak nasza, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak wówczas gdy wraz z rozwojem samorządności lokalnej, umacnia się ich rola i pozycja w społeczności lokalnej. Duży wpływ na funkcjonowanie mają również działania kółek gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, fundacji, zespołów wolontariuszy. Świetlica wiejska w Imielnie jako centrum kultury może być miejscem organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz miejscem spotkań i zebrań starszych mieszkańców wsi. To jaka jest i będzie jej misja oraz sposoby prowadzenia działalności gospodarczej (również finansowej) zależy od organu założycielskiego i prowadzącego. Jaka jest wizja i cele naszej świetlicy? Potrzeba istnienia takiego obiektu jest wprost proporcjonalna do rozwoju integracyjnego mieszkańców.

Świetlicę można wynająć w celu organizowania prywatnych imprez takich jak chrzty, komunie, wesela, osiemnastki, imprezy taneczne i inne.

Lokalizacja:

Imielno 1, 62-261 Lednogóra

Licznik wyświetleń:


Jak zarezerwować i wynająć?

     Nasza świetlica pomieści ok. 50 osób, ale uzależnione jest to od rodzaju wydarzenia. Podana liczba pięćdziesięciu gości oznacza ilość miejsc siedzących wraz z zastawą (talerze, sztućce itp), ale podczas wyboru sołtysa (2015 rok) udowodniliśmy że chwilowo i sto osób pomieści.

     Świetlica powinna w miarę możliwości również przynosić zyski. Warto pamiętać że wynająć ją mogą nie tylko mieszkańcy, ale i inni goście - im częściej będzie w użytku tym lepiej. Często przy planowaniu domowych zabaw, mniej lub bardziej hucznych, czujemy się zakłopotani - brak miejsca w domu i inne czynniki można rozwiązać wynajmując świetlicę (dla mieszkańców Imielna niskim kosztem). Podobnie w przypadku większych imprez - czasem trudno zarezerwować miejsce w pobliskich restauracjach, a świetlica niskim kosztem rozwiąże również taki kłopot.

Gdy zdecydujemy się wynająć świetlicę, musimy sprawdzić czy można w danym dniu zarezerwować omawiany obiekt (świetlica to nie tylko sala z pomieszczeniami pomocniczymi, ale i plac zabaw widoczny z okien).

Opiekuni świetlicy: Agnieszka Miękwicz-Łopyta tel. 695847023 i Karolina Grzeczka tel.514 718 721

U opiekunów można sprawdzić harmonogram i zarezerwować świetlicę w interesującym nas terminie oraz odebrać/zdać klucze.


Wpłata kaucji za wynajem Świetlicy

Poniżej podajemy numery kont, na które należy wpłacać:

 kaucję zwrotną 

za wynajem świetlicy:

 04 9068 0003 0000 0101 4006 5401

 wpłaty za wynajem świetlicy i kuchni:

 31 9068 0003 0000 0101 4006 5400 info TUTAJ

Regulamin kliknij TUTAJ

Jak to wszystko wygląda zza obiektywu:

Stoły można ustawiać w dowolnej konfiguracji w zależności od charakteru wydarzenia ( wyznaczając miejsce na poczęstunek lub przestrzeń  parkietu tanecznego) i ilości gości.

Powiększająca się galeria fotografii upamiętniająca największe wydarzenia.

WC - istotne jest to że mamy dwie kabiny. Podczas dużej frekwencji na sali ma to kolosalne znaczenie.Kuchnia - miejsca jest wystarczająco dużo na przygotowanie strawy dla gości. Wyposażenie odpowiednie - dwie kuchenki gazowe, zlewozmywak, niejeden blat roboczy.Dwie chłodziarki bez problemu utrzymają w obniżonej temperaturze placki, torty czy galantynę.

Kolejny blat roboczy jak i miejsce do wydawania dań.

Szuflady wyposażone w niezbędne gadżety - po rezerwacji świetlicy warto sprawdzić czy nie będziemy potrzebować ponad to, co możemy znaleźć w szufladach i szafach.

Talerze - pełen zestaw na 50 osób - po imprezie opiekun świetlicy musi wszystko policzyć - stan zastany musi się zgadzać. Jeśli któreś z naczyń ulegnie zniszczeniu lub zagubieniu - nie ma problemu, trzeba jedynie zapłacić za zgubę.

Czajniki elektryczne to wybawienie w razie potrzeby  natychmiastowego ugotowania wody - w wyścigu o wrzątek nie dają najmniejszych szans swoim kolegom na kuchence gazowej.

Kieliszki i literatki, dorośli znają temat i potrzebę istnienia takiej półki w standardowym wyposażeniu kuchni.

Termosy świetnie utrzymują kawę czy herbatę w odpowiedniej temperaturze przez długi czas, kto organizował jakieś wydarzenie na świetlicy ten wie że nie warto co chwilę zaparzać.


Symbole religijności i patriotyzmu zdobią i przypominają o wartościach na jednej ze ścian.Plac zabaw - nie jest może okazały tak jak w sąsiednich wioskach, ale można na nim z dziećmi mile spędzić czas.Dwie stare lipy rzucające latem przyjemny cień, starszym mieszkańcom towarzyszyły od zawsze, a młodszym powinny te dwa pomniki przyrody zawsze kojarzyć się ze świetlicą w Imielnie.